Onas

Noclegi w Górach Stołowych – Darnków, Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój

DomalekTomalek

Jak to się zaczęło? Albo co my tu robimy?

Najpierw powstał domek Oli i Tomka. Zbudowany samodzielnie przez Tomka z drewna kupionego w okolicznych lasach oraz wyposażony starymi meblami odnowionymi przez Olę. W tej historii jest pasja, marzenia o swoim miejscu na świecie i… miłość.

Ale zacznijmy od początku. W późnych latach 90 tych Tomek wraz grupą przyjaciół nabył kawałek ziemi w Górach Stołowych. W Darnkowie powstał ośrodek buddyjski i w sąsiedztwie zaczęły powoli rosnąć domy bliższych i dalszych znajomych. Niedługo potem, tuż przed zaplanowanym wyjazdem do Indii, Tomek poznał Olę. Przypadek lub los, jak kto woli, sprawił, że plany wyjazdu się nie powiodły, a znajomość mogła się rozwijać.

BelkaFundamentyPierwsze prace

Potem było kilka sezonów letnich budowania domu. Ola z pomorza przeniosła się do Wrocławia. Latem oboje mieszkali w namiocie, jedzenie gotowali na ognisku i samodzielnie wykonywali większość prac budowlanych. Drobna Ola okorowywała pnie drzewa. W międzyczasie wzięli ślub i urządzili przyjęcie w prawie gotowym domu.

Szkielet domku i Tomalek

W końcu powstał mały drewnianych domek z pięknym widokiem na świerkowy las. Ola przeniosła się na stałe do Darnkowa. Pracuje w Kudowie w szkole językowej http://lingup.pl/. Tomek, choć ma już swoje wymarzone miejsce na świecie, spędza tutaj tylko część roku. Dużo podróżuje, głównie do Indii.

Szkielet domku i Ola

Po mniej więcej dziesięciu latach powstał pomysł, by obok zbudować dom dla gości – przyjaciół, znajomych i turystów. I podobnie jak pierwszy dom, powstał on z drewna z okolicznych lasów, ale też… ze starych sadów owocowych. Skąd grusze, śliwy i wiśnie wśród świerków? Posadzili je dawni mieszkańcy Darnkowa – wysiedleni w 1945 roku Szlezjanie.

Drugi domek, podobnie jak pierwszy kosztował sporo fizycznej pracy, samozaparcia i serca. W trakcie prac budowlanych Tomek miał wypadek, połamał żebra i cała sprawa przeciągnęła się. Jednak udało się. Od połowy 2017 roku nocują tu pierwsi goście. Noclegi w Górach Stołowych – Darnków, Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój otwarto.

W domku (zobacz galerię) nowoczesne, komfortowe wyposażenie łączy się harmonijnie ze starymi przedmiotami. Tomek na rynkach, targowiskach i w internecie wyszukuje stare kredensy, krzesła, lampy, ale też… drewniane schody, okna i drzwi. Porzucone przez innych przedmioty zyskują nowe życie, a w nowym otoczeniu odzyskują na nowo blask.

Zapraszamy do miejsca, w którym jesteśmy szczęśliwi, gdzie jest spokój i cisza.

Usiądźcie przed kominkiem, na ławce z gruszkowej deski i odpocznijcie.

Zapraszamy serdecznie

Aleksandra i Tomasz Kogut

Noclegi w Górach Stołowych – Darnków, Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój. W 2019r otworzyliśmy również noclegi w Kudowie Zdroju – Apartament Nectar Pond http://nectarpond.pl/  Serdecznie zapraszamy